Usuwanie skutków burzy 8 czerwca 2020 roku

W związku z wtorkowymi zjawiskami meteorologicznymi Komenda Miejska PSP w Lublinie odnotowała 40 interwencji:

? 10 w Lublinie,

? 30 na terenie powiatu lubelskiego.

Charakterystyka podejmowanych interwencji:

? 19 zdarzeń w związku usuwaniem powalonych drzew lub konarów drzew na szlaki komunikacyjne,

? 11 zdarzeń w związku z wypompowywaniem wody z budynków,

? 8 zdarzeń w związku zabezpieczeniem budynków uszkodzonych w wyniku silnego wiatru. Uszkodzonych zostało łącznie 7 budynków mieszkalnych i 6 gospodarczych,

? 2 pożary w wyniku wyładowań atmosferycznych. Pożar instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym w miejscowości Kłodnica Dolna ? gmina Borzechów oraz pożar skrzynki elektrycznej w miejscowości Chmielnik ? gmina Bełżyce.

Najwięcej zdarzeń miało miejsce na trenie gminy Bychawa. Straty powstałe w wyniku powyższych zdarzeń oszacowano wstępnie na 146 tys. zł.

W działania ratownicze zaangażowanych było 42 zastępy  i 220 strażaków:

? 10 zastępów PSP ? 40 strażaków,

? 16 zastępów OSP włączonych do KSRG ? 94 strażaków,

? 16 zastępów OSP spoza KSRG ? 86 strażaków.

Zdjęcia: asp. Tomasz Sidor