Tragiczny wypadek w miejscowości Łuszczów Pierwszy

16 października 2020 r. o godzinie 06:30 na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Łuszczów Pierwszy, gmina Wólka doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym. W momencie dojazdu zastępów PSP na miejsce zdarzenia pojazdy znajdowały się na przeciwnych poboczach jezdni, w tym pojazd ciężarowy częściowo poza jezdnią. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że osoba kierująca samochodem osobowym została zakleszczona we wraku pojazdu, stwierdzono u niej brak funkcji życiowych. Strażacy przystąpili do natychmiastowego uwolnienia poszkodowanej z wraku przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych. W momencie ewakuacji poszkodowanej z pojazdu na miejsce działań przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi przystąpili do reanimacji osoby poszkodowanej. Pomimo długotrwałego wysiłku ratowników lekarz stwierdził zgon kobiety w wieku ok. 50 lat. Mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym nie odniósł obrażeń ciała. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej trwały niemalże dwie godziny, brały w nich udział 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Lublinie oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęcznej, a także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Zdjęcia: JRG Nr 3 w Lublinie